Scroll to top
Menü
Public

Kurumsal Beslenme

Kurumsal Beslenme Alışkanlıkları Nasıl Değişir?

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal beslenme danışmanlığı dünyada gittikçe yaygınlaşan ve ülkemizde de kurumsal firmalar tarafından tercih edilen çalışan sağlığı odaklı beslenme danışmanlık hizmetidir.

Beslenme alışkanlıkları kişinin özel hayatı ile birlikte iş hayatını da etkilemektedir. Edinilen sağlıksız ve yanlış beslenme alışkanlıkları çalışanların ve yöneticilerin yorgun, halsiz, dalgın hissetmesine neden olur ve iş verimliliğini düşürebilir. Çalışma hayatında kurumsal beslenme danışmanlığı ile verimliliği ve buna bağlı olarak şirketin başarısı ve motivasyonunu da arttırır.

Kurumsal Beslenme danışmanlığında sadece kilo verme başarısı ve diyet ile ilgilenmez, her bireyin daha kaliteli beslenmesi için özel beslenme durumlarına göre eğitim verilir. 

Menü Planlama

Sağlıklı ve dengeli planlanmış menülerle, çalışanların motivasyonlarının artması, satın almanın kolaylaşması, servisin düzenli işlemesi gibi faydalar elde edilmektedir.

Yemek hizmetlerinden faydalanan çalışanın besin ihtiyacı; yaşına, cinsiyetine, kilosuna, iş koluna, çalışma performansına ve bazı özel durumlara göre, yemek alışkanlıkları ise yaş, eğitim, sosyal ve kültürel yapı, gelenek ve göreneklere göre değişmektedir. Kişilerin günlük enerji harcamaları ve bir öğünde almaları gereken kalori miktarlarına uygun, protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineral değerlerine göre yemek ve kahvaltı menüleri planlanmalıdır.